Najlepsze filmy na kino plenerowe. TOP 10

Wracamy do Was z kolejnym wpisem o najlepszych filmach na kino plenerowe. Tych, którzy już kiedyś byli na naszych pokazach, nie trzeba przekonywać, że to idealna rozrywka na cieplejsze dni, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dobrze dobrany repertuar z pewnością przyczyni się do sukcesu takiego wydarzenia! Chcecie wiedzieć, jakie filmy najlepiej sprawdzą się na kinie plenerowym? Zapraszamy do lektury 😊.

Więcej tytułów idealnych na seans pod chmurką znajdziesz w poprzednich częściach zestawienia TU i TU.

1.     „Elvis”

Historia kariery legendarnego piosenkarza Elvisa Presleya (w tej roli Austin Butler) opowiedziana z perspektywy jego relacji z menadżerem – charyzmatycznym i cynicznym „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks). Czy Elvis byłby królem rock’n’rolla, gdyby nie wpływ sprytnego biznesmena? I czy to on przyczynił się do tragicznej śmierci muzyka?

2.     „Wszystko wszędzie naraz”

Ekscentryczna komedia science fiction inajwiększy zwycięzca zeszłorocznych Oscarów. Zdobył w sumie siedem nagród, w tym za najlepszy film. Opowiada o kobiecie w średnim wieku borykającej się z trudami codzienności. Kiedy natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła. To film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście!

3.     „Ania”

Inspirujący i poruszający dokument będący hołdem dla zmarłej przed laty aktorki Anny Przybylskiej. W filmie zobaczymy archiwalne nagrania, w których opowiada o tym, czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Usłyszymy jej zaraźliwy śmiech. Rodzina aktorki podzieli się z nami tym, jaka była za kulisami. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele z jakimi wspomnieniami ich zostawiła. Wzruszający i pełen ciepła film.

4.     „Fabelmanowie”

Sentymentalna podróż Stevena Spielberga do dziecięcych lat. Reżyser opowiada nam o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina, który marzy, by zostać filmowcem. Pod niedosłowną autobiografią reżysera kryje się cudowna w swojej prostocie i szczerości historia o filmowej pasji. Kino w niezwykły sposób pomaga Sammy’emu przepracować trudności oraz odkryć prawdę o sobie i swoich najbliższych. Świetny pomysł na seans dla różnych grup wiekowych.

5.     „Boscy”

Błyskotliwa i ostra jak brzytwa satyra o świecie filmu i show-biznesu. „Boscy” to relacja z prób kręcenia arcydzieła; kaprysu bogatego, ekscentrycznego milionera, który wierzy, że kino jest maszynką do tworzenia prestiżu. By zrealizować swój cel, kupuje najdroższą powieść nagrodzonego Noblem autora, zatrudnia najmodniejszą reżyserkę i najsławniejszych aktorów. To się nie może udać! W głównych rolach wystąpili Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez.

6.     „Narodziny gwiazdy”

Obsypany nagrodami dramat muzyczny, który jest debiutem reżyserskim Bradleya Coopera. Artysta wciela się również w postać głównego bohatera, a partneruje mu nominowana za tę rolę do Oscara Lady Gaga. Doświadczony muzyk Jackson Maine chce wyciągnąć z cienia ukochaną i przedstawić ją całemu światu. Dla nieznanej dotychczas artystki ich głębokie uczucie staje się inspiracją do twórczej pracy i drogą do błyskawicznej kariery. W tym samym czasie Jackson musi stoczyć walkę z własnymi demonami…

7.     „Gra fortuny”

Guy Ritchie, twórca “DŻENTELMENÓW”, „PRZEKRĘTU” I „PORACHUNKÓW”, wkracza w świat szpiegowskiego kina akcji. W filmie „Gra fortuny” oferuje nam humor w stylu „Ocean’s Eleven” i intrygę na miarę najlepszych filmów o Bondzie. Główny bohater Orson Fortune (Jason Statham) wraz ze swoją doborową ekipą musi stawić czoła cynicznemu handlarzowi bronią (w tej roli Hugh Grant), który zamierza wprowadzić na czarny rynek najnowocześniejszą technologię masowego rażenia. As wywiadu i jego ekipa werbują największego gwiazdora Hollywood, by pomógł im udaremnić transakcję sprzedaży supernowoczesnej broni, która zagraża światu. Polecamy ten film wszystkim fanom ostrej jazdy bez trzymanki.

8.     „Nel i tajemnica Kurokota”

Nel i trzy łasice o imionach Drapcio, Pyśka i Łasuch to największe rozrabiaki w Mgiełkogrodzie. Pod nieuwagę straży dworskiej, ekipa trafia na przyjęcie, podczas którego bezwzględny dziedzic Tristan przemienia przyszłego króla w… kurokota – połączenie kurczaka i kota. Dzielna Nel i jej gang ruszają w misję ratowania królestwa. Ta animacja przypomni dzieciom i rodzicom, że szlachetność w sercu odnajdzie każdy z nas.

9. „Zupa nic”

Polska komedia obyczajowa osadzona w czasach PRL-u. Rodzina Makowskich mimo trudów stara się ułożyć sobie życie w realiach lat 80. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch… Boazeria, meblościanki, tapczany – każdy znajdzie w tym filmie kawałek własnego domu sprzed lat. Twórcy zadbali o szczegóły wystroju i kostiumów. Polska produkcja z nostalgicznym, humorystycznym spojrzeniem wstecz i słodko-gorzkimi obserwacjami.

10. „Skarb Mikołajka”

Uwielbiany przez dzieci na całym świecie rezolutny chłopiec wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu, który ma pomóc mu odwrócić niechciany los i powstrzymać nieuchronną przeprowadzkę jego rodziny na południe. Mikołajek po raz kolejny zaprasza w swój dziecięcy świat, by pokazać nam, że najistotniejsze są relacje międzyludzkie. Wciągająca fabuła, seria zabawnych gagów i mnóstwo dobrego humoru to przepis na świetny seans dla całej rodziny 😊.

Nie wiesz, na jaki film się zdecydować? Skontaktuj się z nami! Z chęcią doradzimy i dobierzemy film najlepiej skrojony pod Twoje potrzeby. Nasz telefon, formularz kontaktowy oraz podpowiedzi jak zorganizować kino plenerowe znajdziesz TUTAJ.

Napisz komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *