Top 15 filmów na kino plenerowe – część II

Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję obejrzeć film na świeżym powietrzu, to nie musimy was przekonywać, że to najlepszy pomysł na letni wieczór i przyjemność, którą warto powtarzać. Jakie tytuły najlepiej nadają się na kino plenerowe? Przeczytajcie nasze propozycje!

Więcej tytułów idealnych na seans pod chmurką znajdziesz w poprzedniej części zestawienia.

1.     „Dżentelmeni”

Jeden z najlepszych filmów gangsterskich ostatnich lat. Guy Ritchie powraca do mistrzowskiej formy, a w jego kolorowej opowieści o brytyjskim światku przestępczym zobaczymy m.in. Matthew McConaughey’a, Charlie Hunnama, Colin Farrella i Hugh Granta. Film opowiada o wpływowym handlarzu marihuany, który ogłasza, że kończy interes. Wtedy jego konkurencja zaczyna wietrzyć okazję do przejęcia wpływów w regionie…

2.     „Komedianci debiutanci”

Ujmujący, pokrzepiający, inspirujący, a do tego zabawny. „Komedianci debiutanci” to historia reżysera teatralnego, który postanawia wystawić sztukę „Czekając na Godota” z grupą więźniów. Początkowo niechętni osadzeni stopniowo otwierają się na nowe doświadczenie. Film jest inspirowany prawdziwą historią.

3.     „Do zakochania jeden krok”

Komedia romantyczna w brytyjskim stylu, dla fanów „Czterech wesel i pogrzebu”. Sandra po rozwodzie czuje się przegrana: uważa, że jest za stara na kolejną miłość i nic dobrego jej już nie spotka. Wyjazd do siostry i kontakt z jej szalonymi przyjaciółmi sprawią jednak, że na nowo odnajdzie radość.

4.     „Był sobie pies 2”

Kochacie psy? To pokochacie także ten film. Sequel pięknego „Był sobie pies” jest co najmniej tak samo poruszający, co pierwsza część. Główny bohater, pies Bailey, dostaje od swojego ukochanego pana zadanie: ma opiekować się jego wnuczką. Między zwierzakiem i dziewczynką tworzy się niezwykła więź. Zalecamy oglądać z ukochanym czworonogiem u boku i paczką chusteczek pod ręką.

5.     „Tajemniczy ogród”

Nie tylko dla młodych widzów. Klasyk literatury angielskiej zyskuje nowe w życie w tej udanej adaptacji z 2020 roku. Piękno przyrody, magia dzieciństwa i wszechobecne tajemnice: historia Mary Lennox pozostaje uniwersalna. Świetny pomysł na seans dedykowany różnym grupom wiekowym.

6.     „Nasze miejsce na Ziemi”

Niezwykły, inspirujący film dla tych wszystkich, którzy żywo interesują się dobrem i przyszłością naszej planety. Dokument opowiada o małżeństwie, która postanawia założyć farmę funkcjonującą w całkowitej zgodzie z naturą i korzystną dla środowiska. Chcą stworzyć bezpieczną przystań dla siebie, roślin i zwierząt. Film przenosi widza do ciekawego świata bohaterów, zachęca też do kreowania „swojego miejsca na Ziemi” i poszukiwania ekologicznych rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu.

7.     „Tajemnice Saint Tropez”

Francuska komedia w najlepszym stylu – i z kryminalnym sznytem. Akcja toczy się w willi ekscentrycznego bogacza, gdzie bawią się gwiazdy filmowe, celebryci oraz biznesmeni. Kiedy w posiadłości dochodzi do wypadku – a potem kolejnego – bohaterowie zaczną patrzeć na siebie z coraz większą podejrzliwością. Trzeba będzie poszukać winowajcy…

8.     „Lassie, wróć”

Najnowsza adaptacja słynnej powieści. Starsi widzowie przypomną sobie dzięki temu filmowi ulubioną historię z dzieciństwa, a młodsi będą mieli okazję poznać jednego z najsłynniejszych psów w kulturze. Wzruszająca, piękna opowieść skruszy najtwardsze serca.

9. „Dom Gucci”

Wielka moda na wielkim ekranie. Jeśli ominął cię ten głośny film sprzed kilku miesięcy: obejrzyj koniecznie! Wyśmienite kreacje aktorskie Ala Pacino, Adama Drivera, Jareda Leto, Jeremy’ego Ironsa i Lady Gagi, a za kamerą powracający do mistrzowskiej formy Ridley Scott. Włochy, rodzinne intrygi, styl lat 80. i wielkie namiętności. Kino rozrywkowe najwyższej próby.

Zastanawiasz się nad organizacją pokazu kina plenerowego? Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń, a odpowiemy na wszystkie pytania. Formularz znajdziesz TUTAJ.

Katarzyna Kebernik

Napisz komentarz...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *